Σεμινάριο στην Σκιτσογραφία

Επιμορφωτικό εξ αποστάσεως σεμινάριο

ΜΟΝΟ με 35 € τον μήνα!
Το εξ αποστάσεως σεμινάριο στη Σκιτσογραφία διεξάγεται LIVE με εισηγητή ώστε να σας δίνεται η δυνατότητα άμεσης αλληλεπίδρασης σε πραγματικό χρόνο.

📣 Το σεμινάριο στη Σκιτσογραφία προσφέρει στους σπουδαστές μια ουσιαστική ευκαιρία να καλλιεργήσουν τις δεξιότητές τους στη σχεδίαση και να αναπτύξουν τη δημιουργική τους έκφραση μέσα από το σκίτσο. Οι συμμετέχοντες θα μάθουν να αποτυπώνουν τις ιδέες τους με ακρίβεια και σαφήνεια, αποκτώντας μια ισχυρή βάση στις τεχνικές της σκιτσογραφίας, όπως η προοπτική, η σκίαση, η χρήση γραμμών και η σωστή αναλογία. Αυτό θα τους δώσει τη δυνατότητα να δημιουργούν ολοκληρωμένα έργα με αυτοπεποίθηση, είτε ασχολούνται με το ελεύθερο σχέδιο, είτε αναπαριστούν συγκεκριμένες φιγούρες ή σκηνές.

📌 Το σεμινάριο στη Σκιτσογραφία διεξάγεται LIVE με εισηγητή ώστε να σας δίνεται η δυνατότητα άμεσης αλληλεπίδρασης σε πραγματικό χρόνο.
📌 Μπορείτε να συμμετέχετε στο σεμινάριο εξ αποστάσεως ζωντανά ή στο δικό σας χρόνο από την άνεση του σπιτιού σας!
📌 Το σεμινάριο συνοδεύεται με ΔΩΡΕΑΝ πλούσιο επιμορφωτικό υλικό.
📌 Με το πέρας του σεμιναρίου έχετε τη δυνατότητα να λάβετε ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ για να ενισχύσετε το βιογραφικό σας!

Το σεμινάριο στη Σκιτσογραφία απευθύνεται σε άτομα που ενδιαφέρονται να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους στη σχεδίαση και την καλλιτεχνική έκφραση. Απευθύνεται σε αρχάριους που θέλουν να μάθουν τις βασικές τεχνικές της σκιτσογραφίας και να αποκτήσουν μια δυνατή βάση στη γραμμική αποτύπωση, αλλά και σε πιο προχωρημένους σπουδαστές που επιθυμούν να τελειοποιήσουν το στυλ τους και να εξελίξουν τις προσωπικές τους δημιουργίες. Ιδιαίτερα χρήσιμο είναι για όσους ασχολούνται με τη γραφιστική, το σχέδιο μόδας, το animation, τα κόμικς ή άλλες εφαρμοσμένες τέχνες, καθώς η σκιτσογραφία αποτελεί θεμελιώδη δεξιότητα σε αυτούς τους τομείς.

📌 Διάρκεια: 2 συνεχόμενες ώρες την εβδομάδα για 10 μήνες
📌 Έναρξη: Κατόπιν κοινής συνεννόησης με τους εγγεγραμμένους σπουδαστές ορίζεται η εβδομαδιαία ημέρα και ώρα διεξαγωγής με στόχο να μπορούν να παρακολουθήσουν όλοι οι συμμετέχοντες.
📌 Μηνιαία δίδακτρα: ΜΟΝΟ 35 € τον μήνα
📌 Προσφορά: Η τιμή ισχύει μέχρι την κάλυψη των κενών θέσεων των τμημάτων
📌 Κράτηση θέσης: Εξασφαλίζεται με την καταβολή του πρώτου μήνα διδάκτρων
📌 Συμμετοχή: Αν δεν μπορέσετε να συνεχίσετε το σεμινάριο, δεν χρειάζεται να πληρώσετε τους μήνες που δεν θα παρακολουθήσετε.

🔥 Δηλώστε τη συμμετοχή σας το συντομότερο δυνατό για να προλάβετε!

• Εισαγωγή στην τέχνη της σκιτσογραφίας
• Τα μέσα και τα εργαλεία της σκιτσογραφίας
• Ποια είναι η χρησιμότητα της σκιτσογραφίας;
• Θεωρητικό πλαίσιο
• Βασικές αρχές σχεδίασης
• Κανόνες αισθητικής
• Πρακτικές εφαρμογές
• Γραμμές και σχήματα
• Τεχνικές και τεχνοτροπίες με μολύβι
• Μεικτές τεχνικές
• Δημιουργία χαρακτήρων και ανθρώπινων φιγούρων
• Καρικατούρες
• Προοπτική και σκίαση
• Βρείτε το προσωπικό σας σκιτσογραφικό ύφος
• Δημιουργία ιστορίας, σκίτσο και comic
• Σχεδιασμός στο χώρο
• Απόδοση των κινήσεων της φιγούρας

Σημαντικό! Δεν απαιτούνται υποχρεωτικές εργασίες ή test κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου.

🎯 Δωρεάν βεβαίωση συμμετοχής η οποία αποστέλλεται στον email σας.

🎯 EXTRA Επιλογή: Μπορείτε να λάβετε μέρος σε εξετάσεις αξιολόγησης (με χρέωση στα 180 €) ώστε να ενισχύσετε επιπλέον το βιογραφικό σας και να λάβετε Πιστοποιητικό με αναλυτική βαθμολογία. Οι σπουδαστές που συμμετέχουν στις εξετάσεις, λαμβάνουν επιπλέον ΔΩΡΟ έκπληξη!

Καλέστε μας στο 2102205040 για περισσότερες πληροφορίες
ή συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα για να επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας.

Φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Κωδικός φόρμας: Α-38

Σεμινάρια ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ

📢 Επενδύστε στον εαυτό σας!

🔴 Αναβαθμίστε τις γνώσεις και τις δεξιότητες σας
🔴 Αποκτήστε συγκριτικό πλεονέκτημα στην αγορά εργασίας
🔴 Εντάξτε την επιμόρφωση στο καθημερινό σας πρόγραμμα με σεμινάρια προσαρμοσμένα στις επαγγελματικές ανάγκες σας